Sosyal ortamlarda yaşıyoruz. Bir kalabalığın içerisindeyiz. Gün içerisinde belki de yüzlerce farklı surete şahitlik ediyor ve her bir suret için üç saniye içerisinde belli bir kanıya ulaşıyoruz. Kimini çekici buluyor, kimini ilginç, kimini de itici. Ama bazen de bulunduğumuz ortamda birinin aurasına öyle bir kapılıyoruz ki, bir paylaşımda bulunmak, konuşmak ve tanışmak istiyoruz. İşte bugün yazımızın konusu bu. Bir kafedesiniz, karşı masanızda bir kadın var. Sizin için çok çekici, çok sempatik, çok güzel ve daha bir sürü şey… Peki nasıl yaklaşacaksınız?

Öncelikle olmazsa olmazımız kendine güvendir. Her seferinde altını çizdiğim konu ALFA olmaktır. Eğer siz bir alfa erkeği iseniz, zaten fıtratınızda var bir kadına doğru yaklaşmak. Ancak tam bir alfa erkeği olmadığınızı düşünüyorsanız, öncelikle nerede kaybettiğinizi bulmanız gerekiyor. Bunun için de ”Yeniden Alfa Erkeği Olmak” başlıklı yazımı okuyabilirsiniz. Sonra da bu yazının devamında en doğru yaklaşım yöntemini bulacaksınız. Buyurun başlayalım…

Şunu bilmenizi isterim ki; bu yazıda anlatacaklarım bir kadını size aşık etmeyecektir. Sadece sizin o kadının karşısına oturmanızı ve başlangıç olarak kadının sizi ilgiyle dinlemesini sağlayacaktır. Sonrası ile ilgili ben size yöntem söylemem ve söylemek istemem. Çünkü başkasının yöntemleri ile kendinize bağlayacağınız o kadını kandırmış olursunuz. Ben isterim ki; kendiniz olun. Ama ille de bunun için de taktik istiyorsanız, beğendiğim bir yazı GQ sayfasında var. Buradan ulaşabilirsiniz. Günahı, vebali boynunuza. Ben gerçek ilişkilerden yanayım…

İlk Temas

Konumuza geri dönecek olursak, bir kafedeyiz ve karşı masamızda beğenimizi kazanmış bir kadın var. Bir arkadaşıyla oturuyor. Siz de aynı şekilde bir arkadaşınızla oturuyor olun bir zahmet. Yoksa yalnız başınıza ne işiniz var kafede. Karşı masamızdaki kadın şahsı beğendiysek, kendisine ilk bakışları fırlatarak başlayalım. Gözlerin buluşması için imkan yaratalım ve ilk kontak gerçekleşsin. Arkadaşlar, hem bu yazımda, hem de diğer yazılarımda sıkça bahsettiğim bir üç saniye kuralı vardır. Yani bir insan yeni gördüğü biri ile ilgili kararını ilk üç saniyede vermektedir. Bu sebeple, ilk göz kontağı da üç saniye sürmelidir.

Eğer kadın kişisi gözünü kaçırdıysa dert etmeyin. İlgi alanına giriyorsanız bir daha bakacaktır. Siz arkadaşınızla eğlenceli sohbetinize geri dönün. Çünkü sapık gibi bakmaya devam etmenin bir anlamı yok. Bir süre sonra tekrar bakışlar buluştuğunda üç saniye kadar bakışınızı koruyun. Kaçırırsanız bakışınızı, yazık, kendinize güvensiz bir adam imajını verdiniz bile. Ama arkadaşınızla hafif bir tebessümle konuşmaya devam ederken üç saniye o tatlı bakışınızı korursanız, Bingo! Eşleşme başarıyla tamamlandı.

İlk Temas Sonrası

Bilmeniz gereken en önemli konu, siz orada arkadaşınızla sohbet etmek için geldiniz. Bir kadını kovalamak ve eşleşmek için değil. Eğer kadına kovalak biri olduğunuzu hissettirirseniz, hiç şansınız yok. O zaman ne yapacağız? yaklaşık on dakika, kadına bir daha bakmayacağız ve arkadaşınızla eğlenceli sohbetimize devam edeceğiz. Güleceğiz. Bol bol ama abartısız güleceğiz. Bilin ki artık takip eden değil takip edilen tarafsınız.

Bu bekleme sürecinde yapılan en büyük hataya ise arkadaşımızı dahil ediyoruz genelde. Bunu yapmayın. Yani arkadaşınıza kızdan bahsedip, onun dönüp kıza bakmasına sebep olmayın. Başta çizdiğiniz kendinize güvenli ve havalı tavrınızı bir saniyede yerle bir edersiniz. Ya da daha kadınla tanışmadan, ”duble date” fantezilerine girmeyin. Bırakın arkadaşınız tanışacağı kızla ilgili aksiyonları kendisi alsın.

Yaklaşık on dakika sonra tekrar bir göz kontağına ihtiyacımız var. Zaten kadının kafasını karıştırdınız bu on dakika da. Net bir bakıştan sonra bir daha bakmamış olmanız kadın tarafından beğenilmemiş olma çağrışımı yapmaya başlamıştır bile. O zaman kendisinin hakkını verme zamanıdır. Çünkü çok beğendik. Yakalıyoruz bir bakışma daha ve ona özel olan küçük bir tebessüm veriyoruz kendisine. Abartısız ve kendine güvenli bir şekilde olsun bu gülümseme lütfen. Merak etmeyin, kadından da küçük bir karşılık alacaksınız. Karşılık geldi mi? Arayı soğutmadan aksiyon almanız lazım. Ama ya karşılık gelmezse? O zaman bir sonraki bakışı bekleyin. Bir soraki bakış kadının size karakterini anlatacaktır. ”Sana ilgi duyuyorum ama biraz da heyecanlıyım. Bu yüzden karşılık veremedim.” O zaman biz yine de aksiyonumuzu alacağız.

Aksiyon Zamanı

Tekrar söylüyorum arkadaşlar. Arayı soğutmayın. Ya usandırırsınız ya da kadın hesabı öder gider ve siz arkasından öylece bakarsınız. Öyle tuvalete gitmesini bekleme klişelerinden de vazgeçin. Siz alfasınız ve proaktif olmalısınız. Çok kısa bir gözlem yapın ve yaklaşmak için ilk cümlenizi oluşturun.

Yapılan en büyük hatalardan biri de şudur; kadına ”hayır’‘ deme fırsatı vermek. Soracağınız sorunun cevap olasılıklarından biri ”hayır” olmamalıdır. Yani ”- Merhaba, rahatsız ediyor muyum?” Allah’ım evlerden ırak! Çok looser bir yaklaşım bu. Veya ”- Merhaba, tanışabilir miyiz?” Benim bile ”hayır” diyesim geldi bu soruya. Kadını siz düşünün. Bu yüzden gözlem çok önemli.

Gözlemden kastım da kısa süre masasını incelemek olacaktır. Sigarasına, çakmağına, ayakkabısına ve çantasına bir göz atın. Mutlaka fikriniz olan bir obje bulacaksınız. İşte o obje çok önemli. Sizi ona götürecek sebep nasıl önemsiz olabilir ki?

Burada bir örnekle ilerleyelim mesela. Kadının elektronik sigara içtiğini varsayalım. Yaklaşacağımız özne de tam olarak burası olacaktır. Nasıl demeyin. Çünkü siz de elektronik sigara kullanmayı düşünüyorsunuz. ” Yok ben sevmem elektronik sigara” derseniz eğer size biraz kızacağım izninizle. İçmek zorunda değilsiniz. Bu sadece bahanemiz.

Şimdi kalkıyoruz masamızdan ve aceleci olmayan ancak tereddütsüz adımlarla beğendiğimiz kadının masasına gidiyoruz. En güzel tebessümü konduruyoruz dudaklarımıza ve ” merhaba ” diyoruz. ” Selamun aleyküm ” demeyeceğinizi umduğum için bu noktaya fazla takılmıyorum. En nihayetinde merhaba da Allah’ın bir selamı. Bunu kullanın.

Şimdi size genel de atladığımız ama medeniyetin gereği olan bir davranışı da hatırlatacağım. Beğendiğiniz kadın o masada yalnız oturmuyor. Arkadaşı da var. Ona da bakarak bir tebessüm fırlatın kendisine. Çünkü onu kazanmazsanız emin olun beğendiniz kadını ilgisinden vazgeçirecektir. Destekçinizi bir bakış ve tebessümle kazanmanız mümkün. Eğer yok sayarsanız, sizi yok edecek kişi odur.

”Merhaba” girişinin ardından meraklı bir ”merhaba” cevabı alacaksınız. Sesiniz titremeden ve çok beklemeden hemen sorunuzu sorun. ” Elektronik sigara içtiğini gördüm, ben de kullanmayı düşünüyorum. Ama pillerinin tehlike yarattığını söylüyorlar. Ne düşünüyorsun? Sence kullanmalı mıyım? ” Böyle bir sorunun cevabı ” hayır ” olamaz değil mi? Size güzel güzel anlatacaktır. Siz de ilgili ilgili dinleyin. Hatta peşine bir iki soru daha sorarsanız güzel olur. Soru cevap kısmı bittikten sonra kendinizi takdim etme zamanıdır. ” Bu arada ben < isim, soyisim> ” Elinizi uzatın ve önce beğendiğiniz kadının ismini sonra da arkadaşının ismini öğrenin ve tokalaşın. Tensel temas da iyidir.

Ve Sonuç

Sohbetinizi ettiniz ve karşılıklı ilgi gösterisinde bulundunuz. Artık süreklilik kazanacak sohbete devam etmemiz gerekiyor. Ne yapacağız? Yapmayın, tabi ki telefonunu istemeyeceğiz. Kovalak mıyız biz? Daha akıllıca bir şey yapmamız lazım. elektronik sigara iyidir, oradan devam edelim.

Size elektronik sigarayı öyle güzel anlattı ki, ikna oldunuz. Alacaksınız. Nereden? Ne bekliyorsunuz hemen kendisine sorun. Elektronik sigara öyle bakkaldan alınan bir şey olmadığı için size bir internet sitesinden bahsedecektir. Siz de hemen ” linkini bana atar mısın? ” diye sorabilirsiniz. ” Telefon numaranı ver atayım ” derse zaten iş olmuş bitmiş demektir. Ama ” Nasıl atayım? ” diye sorarsa telefonunuzu vermeyin. Çok sonuç odaklı olur. ” Instagram’dan atabilirsin ” diyip sosyal medya hesabınızı verin. Hem de sizi araştırması için fırsat tanımış olursunuz.

Bundan sonrası size kalmış öz güvenli beyler. Artık önce sosyal medya sohbeti, oradan Whatsapp sohbeti, telefon görüşmeleri falan filan. Sonrası beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor.

Sevgiler… SKR

Leave a Reply